Co trzeba wiedzieć o nieruchomościach w Hiszpanii?

Inwestowanie pieniędzy może odbywać się na różnych wymiarach. Wiele zależy od tego, jakimi środkami dysponujemy i w jakim czasie chcemy zacząć odnosić pierwsze zyski. Niewątpliwe, jednym z bardzo dobrych kierunków inwestycyjnych jest lokowanie kapitału w nieruchomości. To stosunkowo bezpieczny sposób na to, by czerpać regularne przychody z wynajmu, ewentualnie ze sprzedaży. Nie trzeba jednak skupiać się tylko i wyłącznie na rodzimym rynku, ponieważ zagranica oferuje szereg atrakcyjnych możliwości. Jedną z ciekawszych są na pewno Hiszpania nieruchomości. Półwysep Iberyjski kusi piękną pogodą, smacznym jedzeniem i fantastycznymi warunkami do wypoczynku, praktycznie przez cały rok.

Mieszkanie czy dom?

Kluczową kwestią, jaka musi się pojawić w momencie zakupu Hiszpania nieruchomości jest oczywiście wybór odpowiedniej lokalizacji

Chcąc zainwestować w Hiszpania nieruchomości rodzi się jeden z ważniejszych dylematów – czy lepiej kupić dom czy też mieszkanie. Wszystko zależy oczywiście od tego, czy chcemy wynajmować nieruchomość krótkoterminowo czy długoterminowo, czy zamierzamy spędzać tam również czas własny itp. Zawsze jednak, kiedy planujemy spędzać w Hiszpanii większą część roku lub też najmować przez cały rok, najlepiej zdecydować się na dom. Może to pociągać za sobą znacznie wyższe kwoty inwestycji, jednak finalnie zysk również będzie odpowiednio wyższy. Obecnie bardzo popularne stało się podróżowanie w grupach, mieszkanie na wynajem daje wiec bardzo ograniczone możliwości jeśli chodzi o ilość osób, które można komfortowo zakwaterować. Jeśli chodzi o ceny, jakie przedstawiają Hiszpania nieruchomości wcale nie przyprawiają one o zawrót głowy. Mieszkanie czy dom można kupić w cenie porównywalnej z polskim rynkiem, a nawet taniej, jeśli tylko uda nam się poświęcić więcej czasu na poszukiwania i trafimy na okazyjną ofertę.

Popularne lokalizacje na inwestycje


Kluczową kwestią, jaka musi się pojawić w momencie zakupu Hiszpania nieruchomości jest oczywiście wybór odpowiedniej lokalizacji. Czy zdecydować się na atrakcyjnie turystycznie miejsce, czy lepiej kupić nieruchomość na uboczu, na terenach podmiejskich? Jeśli zależy nam na wynajmie, to trzeba zwrócić uwagę na pogodę, która jest zróżnicowana. Chłodniejszy klimat panuje w regionach leżących na północy i północnym zachodzie. Im dalej na południe, tym zawsze będzie cieplej. Hiszpania nieruchomości pod inwestycję to przede wszystkim rejony Kastylii, Estremadury czy też Murcji. Dysponując większym budżetem można również przyjrzeć się ofercie Marbelli czy Barcelony, gdzie zjeżdża największa ilość turystów praktycznie z całego świata, można więc liczyć na to, że zainteresowanie wynajem będzie kształtowało się zawsze na wysokim poziomie.

About the Author

You may also like these