Gdzie znaleźć tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż?

Wyspy Kanaryjskie to jedno z lepszych miejsc, gdzie można kupić tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż – WorldResidence. Wyspy Kanaryjskie składają się z wielu wysepek, w tym Teneryfy, Gran Canarii, Lanzarote i Fuerteventurze- największych i najbardziej zaludnionych. By mieszkać na Wyspach Kanaryjskich należy spełniać te same wymagania, co w kontynentalnej części Hiszpanii i przygotować się na nieco dłuższy lot samolotem. Te piękne wyspy oferują znakomitą pogodę przez cały rok oraz świetne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Las Canarias, czyli Wyspy Kanaryjskie po hiszpańsku, podzielone są na dwie prowincje administracyjne: Las Palmas de Gran Canaria i Santa Cruz de Tenerife. Las Palmas obejmuje wyspy Gran Canaria, Fuerteventura i Lazarote, a Santa Cruz obejmuje wyspy Teneryfa, La Palma oraz mniej znane wyspy La Gomera i El Hierro. Tak więc, gdy myślisz o kupnie domu na tych słynnych, słonecznych wyspach, warto wiedzieć, która z Wysp Kanaryjskich jest najtańsza. Ceny domów na terenie całego Las Canarias są bardzo przystępne, jeśli wiemy, jak szukać. Zdecydowanie najtańsze wśród Wysp Kanaryjskich są Teneryfa i Gran Canaria.

Uśrednione ceny na wyspach wynoszą około 2000 euro za metr kwadratowy. Jak na Hiszpanię, jest to jeden z tańszych wariantów nieruchomości. Należy również zaznaczyć, że życie jest też tutaj o wiele tańsze niż, na kontynencie europejskim. Niestety dość dużym utrudnieniem jest fakt, że dotrzeć do Europy można tylko samolotem. Przez dość duża izolację od cywilizacji, można zapomnieć o niektórych usługach i produktach oraz należy uzbroić się w cierpliwość przy oczekiwaniu na pocztę lub zamówienia online.

Ważne jest, aby pamiętać, że wyspiarski styl życia znacznie odbiega od kontynentalnego, zwłaszcza od życia w dużych, hiszpańskich miastach, takich jak Madryt, czy Barcelona. Jeśli sielankowy tryb życia i izolacja od kontynentu nas nie przeraża, to warto rozważyć Las Canarias jako miejsce do zamieszkania lub inwestycji. Zanim zdecydujemy się na stałą przeprowadzkę na wyspy warto pomieszkać tam przez chwilę, żeby poczuć i zobaczyć, czy taki styl życia nam odpowiada. Jeśli planujemy zakup nieruchomości pod wynajem- Wyspy Kanaryjskie są bardzo korzystną opcją! Nie tylko jest to popularna turystyczna destynacja, ale ma potencjalną rentowność przez cały rok. A tym nie może pochwalić się nawet Malaga!

Jeśli więc szukasz tanich domów na sprzedaż w Hiszpanii i zamieszkania blisko plaży na rajskiej wyspie, sprawdź dwie najtańsze do zamieszkania Wyspy Kanaryjskie – Gran Canarię i Teneryfę. Przy okazji – są to też wyspy z najlepszą pogodą przez cały rok!

About the Author

You may also like these