Jak kupisz nieruchomość w Hiszpanii

Zarobiłeś pieniądze. Każdy mówi Ci, że musisz je zainwestować, ale mimo wszystko wolisz wydać je na przyjemności. Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że już znalazłeś sposób na połączenie tych dwóch rzeczy — zakup nieruchomości w Hiszpanii. A teraz dowiesz się, jak to zrobić, od początku do końca.

Sytuacja prawna

Od 2004 roku, każdy obywatel Unii Europejskiej może zakupić nieruchomość w innym kraju wspólnoty. Przez biurokrację możesz przebrnąć sam, albo możesz zapłacić firmie, która zrobi to za Ciebie. Jest to jednak prosta procedura, z którą poradzi sobie osoba z podstawową znajomością angielskiego. Co ważne, aby zrobić to samemu, trzeba znaleźć się na miejscu w Hiszpanii.

Jak wybrać nieruchomość?

Zarobiłeś pieniądze. Każdy mówi Ci, że musisz je zainwestować, ale mimo wszystko wolisz wydać je na przyjemności

We własnej osobie. Cały proces zakupu możesz przeprowadzić, siedząc na fotelu w Polsce. Dopóki nie jest to konieczność, o wiele lepiej wyjdziesz na pojechaniu samemu do Hiszpanii. Wtedy zobaczysz, jak czujesz się w nowej nieruchomości i jej okolicy. Swój przyszły nabytek znajdziesz, korzystając z jednego z serwisów z ogłoszeniami. Ich obsługa przypomina korzystanie z takich platform jak OLX. Nie musisz martwić się, jeżeli nie znasz języka hiszpańskiego. Na dobrą sprawę nie musisz martwić się, jeżeli nie znasz języka angielskiego. Po wpisaniu w wyszukiwarkę: „apartamenty Hiszpania sprzedaż„, Twoim oczom ukaże się lista polskich stron z ogłoszeniami sprzedażowymi.

Jakiej nieruchomości powinieneś w takim razie szukać? W tym miejscu najwięcej zależy od twojej preferencji. Polecane są apartamenty — w przeciwieństwie do domów nie trzeba się nimi zajmować przez cały rok, aby zachować je w dobrej kondycji. Trzeba zadać sobie jeszcze pytanie „gdzie?”. Jeżeli w Hiszpanii, to nad morzem. W tym kraju znajduje się mnóstwo pięknych wybrzeży m.in.

Jakiej nieruchomości powinieneś w takim razie szukać? W tym miejscu najwięcej zależy od twojej preferencji

  • Costa del Sol, najpopularniejsze wybrzeże Hiszpanii;
  • Costa Blanca;
  • Costa Calida.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii

Za posiadłość w tym kraju trzeba zapłacić mniej więcej tyle samo, ile za podobną nieruchomość w Polsce. Ceny różnią się w zależności od tego, jaką lokalizację wybierzesz. Na willę na Costa del Sol trzeba wydać ok. 4500 Euro, podczas gdy mieszkanie w Denii, na Costa Calida, kosztuje taniej, niż większość nieruchomości w polskich miastach.

Sprzedaż apartamentu w Hiszpanii

Do czasu pandemii, ceny nieruchomości cały czas rosły. Prognozuje się, że po jej zakończeniu znowu pójdą w górę. Dlatego jest to idealny moment na zakup apartamentu w Hiszpanii. Nie dość, że spędzisz w ten sposób niezapomniane wakacje, a jeszcze na tym zarobisz!

About the Author

You may also like these