Jak i dlaczego warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Polacy już od dawna kupują nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Dużym zainteresowaniem cieszy się przynajmniej kilka krajów, ale wśród wskazać trzeba szczególnie na jeden. Mowa jest tu o Hiszpanii. Dlaczego to właśnie ten kraj cieszy się tak sporą popularnością? Jest to głównie dlatego, że tamtejszy rynek oferuje naprawdę atrakcyjne nieruchomości w bardzo korzystnych cenach. Mowa tu zarówno o apartamentach, jak i domach. Dlatego warto widzieć, w jaki sposób można kupić nieruchomość w tym pięknym kraju.

Tanie nieruchomości Hiszpania – jak znaleźć tę idealną?

Ofert zarówno atrakcyjnych, jak i tanich nieruchomości w Hiszpanii nie brakuje

Zakup nieruchomość zawsze zaczyna się od znalezienia atrakcyjnych ofert i ich analizy pod kątem własnych potrzeb i możliwości. Dokładnie tak samo jest w przypadku kupa apartamentu lub domu w Hiszpanii. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na to, aby takie oferty znaleźć będzie skorzystanie z sieci, a konkretnie z serwisów ogłoszeniowych lub stron biur nieruchomości. Kolejnym krokiem po wybraniu konkretnej oferty jest wyjazd do Hiszpanii i zapoznanie się ze stanem nieruchomości na miejscu. Pamiętać bowiem trzeba, że apartamentu czy domu nie powinno się kupować na odległość bez jego osobistego sprawdzenia. Dzięki temu będzie miało się pewność co do tego, co w rzeczywistości się kupuje. Na miejscu nie trzeba jednak wszystkich czynności załatwiać osobiście. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agenta nieruchomości, który dobrze zna lokalny rynek i będzie mógł posłużyć radą i pomocą. Mowa tu zwłaszcza o dopełnieniu wszystkich niezbędnych nieruchomości.

Jak wygląda proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Ofert zarówno atrakcyjnych, jak i tanich nieruchomości w Hiszpanii nie brakuje. Zakup apartamentu lub domu w tym kraju nie różni się niemal niczym od zakupu w Polsce. Cały proces zaczyna się od podpisania umowy przedwstępnej. Tak jak w Polsce, tak i w Hiszpanii często konieczne jest równo wpłacenie zadatku. Jest to forma zabezpieczenia dla obu stron transakcji. W przypadku osoby kupującej zadatek daje gwarancję tego, że właściciel nieruchomości nie zmieni zdania i nie sprzeda jej innej osobie. Jeśli bowiem by do tego doszło, wówczas musiałby zwrócić dwukrotność otrzymanego zadatku. W celu zakupu nieruchomości w Hiszpanii konieczne jest jeszcze skompletowanie odpowiednich dokumentów. Po pierwsze, uzyskać należy numer NIE ((Numero de Identificacion de Extranjero), czyli numer, który wydaje się w Hiszpanii obcokrajowcom i który stanowi pewnego rodzaju numer identyfikacyjny. Można go otrzymać w hiszpańskiej ambasadzie lub w Hiszpanii na komisariacie policji. Ostatni krok to założenie rachunku w hiszpańskim banku.

Polacy już od dawna kupują nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i za granicą

Jak sfinalizować transakcję zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Po skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów można przejść do finalizacji transakcji zakupu nieruchomości. Umowa kupna-sprzedaży między obiema stronami sporządzona musi być w formie aktu notarialnego. Co ważne w tym celu udać należy się do hiszpańskiej kancelarii notarialnej, a tym samym akt sporządzony zostanie w języku hiszpańskim. Warto zatem do notariusza udać się z osobą biegle posługującą się tym językiem. Dzięki temu od razu na miejscu będzie można sprawdzić, czy wszystkie zawarte w akcie zapisy są właściwe.

Dlaczego kupno nieruchomości w Hiszpanii to dobry pomysł?

Jak wspomniano na początku, tanie nieruchomości Hiszpania już od dłuższego czasu cieszą się niemałą popularnością wśród Polaków. Nie może to dziwić. Jest to bowiem okazja to zakupu zarówno taniej, jak i bardzo atrakcyjnej nieruchomości. Co więcej, taką nieruchomość zakupić można dla różnych celów, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Może być to również forma opłacalnej i bezpiecznej inwestycji.

About the Author

You may also like these