Mieszkania w Hiszpanii co musisz wiedzieć

Deweloperzy w Polsce i Hiszpanii – podobieństwa i różnice

Choć polski rynek deweloperski ma już ponad trzydziesci lat, duzi hiszpańscy deweloperzy są nadal bardziej profesjonalni i dysponują niezrównanymi zasobami kapitałowymi. Było to wyraźnie widoczne ponad dekadę temu, kiedy w Polsce pojawiło się kilkanaście gigantów rozwoju Półwyspu Iberyjskiego. Następnie niezwykle poważny kryzys w Hiszpanii zmusił te dobrze prosperujące polskie filie do ratowania borykających się z problemami spółek-matek, z których część zakończyła się bankructwem. Jednak gdy na rynek zaczęli wracać kupcy, w tym kupcy zagraniczni, wiele firm przetrwało, zrestrukturyzowało się i powróciło na rynek. Z punktu widzenia klienta końcowego istnieją również wyraźne różnice między rynkami deweloperskimi w Hiszpanii i Polsce. W tzw. „statusie deweloperskim” stan ukończenia mieszkań lub domów otrzymany od deweloperów w Polsce i Hiszpanii.

Rynek pierwotny i wtórny w Hiszpanii

Przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym proces rozpoczyna się od podpisania umowy przedwstępnej (umowy kupna-sprzedaży) pomiędzy deweloperem a klientem. W tym czasie wpłaciliśmy również zaliczkę w wysokości 3000-6000 euro, gwarantując tym samym zachowanie przedmiotu, a także uzgodniony termin wpłaty udziału własnego (30-40%) na konto klienta. firma budowlana.

Jak wygląda rynek wtórny w Hiszpanii?

Rynek wtórny to zupełnie inny produkt. Chcąc kupić nieruchomość na rynku wtórnym, często trzeba rozważyć pełny remont

Rynek wtórny to zupełnie inny produkt. Chcąc kupić nieruchomość na rynku wtórnym, często trzeba rozważyć pełny remont. Dopóki jesteśmy w stanie w pełni wyremontować dane mieszkanie, nie mamy wpływu na jego infrastrukturę. Wynika to z posiadania i sprzedaży nieruchomości. Nowe przepisy budowlane w Hiszpanii oraz ciągły wzrost sprzedaży nieruchomości klientom spoza Hiszpanii doprowadziły do podwyższenia standardów wykończenia. W efekcie coraz częściej wybierane są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Kupno nieruchomości

Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem za setki tysięcy złotych to bardzo poważna decyzja i nie należy jej lekceważyć. Ustalenie budżetu powinno być pierwszym krokiem do zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Musisz dokładnie wiedzieć, ile potrzebujesz i ile możesz wydać oraz jakie są Twoje źródła finansowania. Należą do nich oszczędności, sprzedaż i hipoteki na krajowych nieruchomościach. Oprócz faktycznej ceny transakcyjnej warto wziąć pod uwagę koszty (podatki) i inne wydatki bezpośrednio związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii oraz inne wydatki, które mogą niespodziewanie pojawić się w momencie zakupu.

Choć polski rynek deweloperski ma już ponad trzydziesci lat, duzi hiszpańscy deweloperzy są nadal bardziej profesjonalni i dysponują niezrównanymi zasobami kapitałowymi

Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem – co musisz wiedzieć

Dla niektórych hiszpański dom nad morzem będzie dla nich atrakcją do zakupu nadmorskiej nieruchomości w Hiszpanii, ale inni mogą mieć problemy. Jednak szum morza to hałas, czasami tak głośny, że nie możemy go w żaden sposób wyłączyć. Owszem, można montować dźwiękoszczelne okna i starannie je zamykać, ale przez większość roku mieszka się na dworze, w ogrodzie lub na tarasie, więc szkoda byłoby sobie odmówić tej przyjemności. Druga wada to coś, czego zwykle nie bierzemy pod uwagę szukając mieszkania lub domu nad morzem, wilgoć, wiatr i sól mogą drastycznie skrócić żywotność wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego. Nie pomaga to, że ich metalowe części są po prostu zardzewiałe. Trzecią rzeczą do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości przy plaży w Hiszpanii jest atrakcja turystyczna kraju. Latem wybrzeże pełne jest wczasowiczów, z których zdecydowana większość spędza wakacje na plaży – czyli obok naszego mieszkania lub domu. Czy nam się to podoba, czy nie, biernie uczestniczymy w ich rozmowach, bawimy się z dziećmi, słuchamy ich muzyki i prawie patrzymy na ich talerze. Ten opis to trochę przesada, ale z pewnością jest trafny.

About the Author

You may also like these