Kupno nieruchomości w Hiszpanii – co trzeba wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości Hiszpania – WorldResidence należą do jednych z najbardziej bezpiecznych i opłacalnych. Nie może zatem dziwić, że tak wiele osób decyduje się na zakup domu czy apartamentu. Co jednak ważne, dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko nieruchomości w Polsce. Od pewnego czasu popularnym rynkiem nieruchomości jest również Hiszpania. Warto zatem wiedzieć, jak wygląda proces zakupu nieruchomości w tym kraju.

Nieruchomości Hiszpania – od czego zacząć?

Aby zakupić dom lub apartament w Hiszpanii, w pierwszej kolejności znaleźć trzeba atrakcyjne oferty sprzedaży. W tym celu najczęściej na początku szuka się ciekawych ofert w sieci. To dobre rozwiązanie, ponieważ w internecie w sposób szybki i wygodny znaleźć można ciekawe oferty. Pamiętać jednak trzeba, że nawet kiedy taką ofertę się znajdzie, to nigdy nie można kupować nieruchomości w ciemno. Innymi słowy, decyzji o zakupie nieruchomości w Hiszpanii nie powinno się podejmować na odległość. Zawsze w takiej sytuacji należy polecieć na miejsce i tam dokładnie dom czy apartament obejrzeć. Pozwoli to na dokładne zapoznanie się ze stanem nieruchomości. Dzięki temu uniknie się ryzyka zakupu „kota w worku”. Warto tu podkreślić, że będąc już na miejscu w Hiszpanii, zawsze można skorzystać z pomocy agenta nieruchomości. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że agent nieruchomości doskonale zna lokalny rynek. Poza tym można również liczyć na pomoc agenta w dopełnieniu wszystkich koniecznych formalności związanych z zakupem nieruchomości.

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości Hiszpania - WorldResidence należą do jednych z najbardziej bezpiecznych i opłacalnych

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Kupno domu lub apartamentu w Hiszpanii, dokładnie tak samo jak w Polsce, zawsze zaczyna się od podpisania umowy przedwstępnej. Dodatkowo najczęściej konieczne jest wpłacenie zadatku, jako formy zabezpieczenia dla obu stron transakcji. Dlaczego zadatek jest formą zabezpieczenia? Dla osoby kupującej stanowi to gwarancję tego, że właściciel nieruchomości nie sprzeda jej innemu nabywcy. Jeśli do tego by doszło, wówczas właściciel byłby zmuszony to wypłaty dwukrotności zadatku.

Jakie dokumenty należy skompletować w celu nabycia nieruchomości w Hiszpanii?

Aby zakupić dom lub apartament w Hiszpanii konieczne jest oczywiście skompletowanie odpowiednich dokumentów. Oczywiście potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. W celu kupna nieruchomości w Hiszpanii potrzeby jest również numer NIE. Jest to numer identyfikacyjny obcokrajowca, który nadawany jest w tym kraju osobom, które zainteresowane są nabyciem nieruchomości. Aby taki numer otrzymać, wystarczy udać się na posterunek policji. Na koniec konieczne jest również otworzenie rachunku bankowego w tutejszym banku.

Aby zakupić dom lub apartament w Hiszpanii, w pierwszej kolejności znaleźć trzeba atrakcyjne oferty sprzedaży

Jak wygląda finalizacja zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Po skompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów nie pozostaje nic innego jak finalizacja transakcji. Tak jak w Polsce, tak i w Hiszpanii konieczne jest w tym celu sporządzenie aktu notarialnego. Oczywiście w tym przypadku akt notarialny sporządzony zostanie w języku hiszpańskim. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest udanie się do kancelarii notarialnej z osobą biegle posługującą się językiem hiszpańskim. Dzięki temu można mieć pewność co do prawidłowości wszystkich zapisów w akcie notarialnym.

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Nieruchomości w Hiszpanii od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Domy czy apartamenty w tym kraju kupowane są z różnych powodów. Często taka nieruchomość stanowi cel wakacyjnych wyjazdów. Równie często nieruchomości w Hiszpanii kupowane są w celach biznesowych. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców prowadzących biznesy w tym kraju. Warto na koniec podkreślić, że ceny nieruchomości w Hiszpanii wcale nie są tak wysokie, jakby mogliby to się wydawać.

About the Author

You may also like these