Wille w „Ziemi Królików” – czyli o zakupie nieruchomości w Hiszpanii

Rok 2022 jeszcze się nie skończył, a do słonecznej Hiszpanii zawitało już 7,5 miliona turystów. Wielu z nich znajduje tam chwilę na odpoczynek od wszelkich problemów, jakimi nęka ich codzienność w rodzinnym kraju. Niektórzy czują tam tak wielki komfort i swobodę, że postanawiają zadomowić się tam na więcej niż okres kilku dni lub tygodni. Co powinien wiedzieć przyszły inwestor nieruchomości w Hiszpanii?

Posiadłość numer dwa – czy w ogóle jest potrzebna?

Odpowiedź zależy oczywiście od tego, co Twoim zdaniem oznacza potrzebę a co zachciankę, na którą można sobie pozwolić. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele osób czyni kolebkę churro i ostrego burrito swoim drugim domem. Jakie są tego powody?

Pierwszym i najbardziej oczywistym wydaje się pogoda wręcz idealna do odpoczynku i zachowania świetnego humoru. Niektóre miasta oferują aż 320 dni, w których nie będziesz musiał obawiać się ani burzy, ani gradu a nawet stałych porywów wiatru!

Część postanawia ulokować swój kapitał w nieruchomości Hiszpania ze strony https://worldresidence.eu/ ze względu na dzieci. Jeżeli sami inwestorzy nie zamierzają mieszkać tam przez cały rok, mogą przecież spędzić wspaniałe, egzotyczne wakacje razem ze swoją rodziną!

Jeżeli te dwa powody do Ciebie nie przemawiają, zwróć uwagę, że zakupione mieszkanie nie musi przez pozostałą część roku stać puste. Stwarza za to świetną okazję na dodatkowe zarobki dzięki wynajęciu go na czas Twojej nieobecności.

Co musi wziąć pod uwagę przyszły inwestor?


Istnieją różne przeliczniki i doświadczenia potwierdzające, że przy odpowiednim gospodarowaniu pieniędzmi oraz zakupioną przestrzenią możesz liczyć na zysk. Ale zanim o nim pomyślisz, zwróć uwagę, jakie warunki tworzy dla nakładców hiszpański rynek:

  • nie możesz przeprowadzić transakcji z udziałem nieruchomości bez konta w hiszpańskim banku
  • wymagany jest od Ciebie dokument zwany Numero de Identidad de Extranjero
  • musisz okazać się dowodem tożsamości
  • zapłacisz tylko 30% całkowitej ceny, jeśli zdobędziesz dofinansowanie z Unii Europejskiej
  • zastanów się, czy starczy Ci pieniędzy na pokrycie dodatkowych opłat notarialnych, podatków VAT oraz utrzymanie zakupionego domu.

Nieruchomości Hiszpania – które miasta to strzał w dziesiątkę?

Jeśli mowa o zakupie mieszkania apartamentu czy też mieszkania w Hiszpanii, pierwszą myślą wydają się pozycje w pobliżu morza. Które miasta są szczególnie polecane pod zakup nieruchomości?

Jeśli celujesz w lokalizację, która leży w pobliżu różnych zabytków, ciekawej architektury oraz wszelkiego rodzaju restauracji, powinieneś przyjrzeć się bliżej miejscowości o nazwie Alicante. Dzięki bliskości cudownej plaży a także mieszczańskich wygód turyści nadciągają tam wielkimi falami. Z tych właśnie powodów apartamenty w Alicante mają swoją cenę, która zwykle nie spada poniżej 800tyś. złotych, a dochodzi nawet do 4 milionów!

Większe pole manewru w wypadku niższego budżetu znajdziesz w miejscowości Torrevieja, która zachęca do siebie niemal niepowtarzalnymi różowymi jeziorkami oraz możliwością obserwowania ptaków tej samej barwy – flamingów. W tym mieście znajdziesz wille, na które wyłożysz parę milionów, ale i mieszkania w okolicach 350 000 złotych. Jest to całkiem atrakcyjna cena, kiedy weźmiesz pod uwagę, co może zaoferować Torrevieja.

Ostatnią propozycją na tej liście jest Moraira – niewielka, ale pełna uroku miejscowość, cechująca się niezwykłą, lokalną atmosferą. Jej głównym zadaniem jest wzbudzenie zachwytu tutejszymi wyrobami i walorami przyrody. Wygodne wille osiągają tu naprawdę kosmiczne ceny, co współgra z atrakcjami jakie oferuje Moraira.

About the Author

You may also like these